Ürolojik Hastalıklar ve Tedavileri

Çalışma Saatleri : 9.00 - 17.00 Ctesi: 9.00 - 13.00
  İletişim : +90 352 222 41 42 - Dahili - 1 : 2203 Dahili - 2 : 1210

Makaleler

Testislerden bir veya ikisinin birden torba (skrotum) içerisinde olmama durumudur. Zamanında doğmuş erkek bebeklerin %2-5’inde görülebilmektedir. Prematüre doğumlarda görülme oranı çok daha yüksektir. Sağ testiste sola nazaran daha fazla görülür. Testislerin normal yerleşimi olan torbanın ısısı vücut ısısından 1-2 derece daha düşüktür. Bu durum testisin gelişimi için oldukça önemlidir. Testis yerinde olmayan bebeklerde ilk 6 […]

Devamı
böbrek kisti

Böbrek kistleri oldukça çok rastlanan bir rahatsızlık olmasıyla birlikte genellikle iyi huyludur ve 2 farklı yöntemle tedavisi mümkündür.

Devamı
erken boşalma

Erken boşalma, cinsel fonksiyon bozuklukları arasında en sık rastlananıdır. Davranış ve medikal tedavi ile olumlu sonuç alınabilir.

Devamı
Flexibleüreterorenoskopi

Standart bir flexibleüreterorenoskop elde tutulur ve baş parmağın hareket ettirdiği bir kol vasıtasıyla uç kısmı ön ve arkaya doğru hemen hemen 180 derece civarında çevrilir. Bu çevirme hareketleri sayesinde böbrek içerisinde yer alan taşlara ulaşılıp taşların tedavi edilmesi amaçlanır. Orta büyüklükte ya da küçük (1.5 cm ve daha küçük taşlar) böbrek taşlarının tedavisi için altın […]

Devamı
testis kanseri tedavisi

Testis kanseri her yaş grubu erkekte görülebilen ve tanı konulunca orşiyektomi yöntemi ile cerrahi gerektiren bir kanser türüdür.

Devamı