Ürolojik Hastalıklar Kayseri

Çalışma Saatleri : 9.00 - 17.00 Ctesi: 9.00 - 13.00
  İletişim : +90 352 222 41 42 - Dahili - 1 : 2203 Dahili - 2 : 2201

Böbrek Hastalıkları

Böbrekler karın boşluğunun sağ ve sol üst kısmına yerleşmiş olan yaklaşık 150 gr ağırlığında, 11-12 cm uzunluğunda ve vücudun bütün kanını temizlemekle görevli olan organlardır. Nefes alıp vermeyle aşağı yukarı hareket ederler. Fonksiyonları nedeniyle hastalıkları durumda oldukça hassas olunmalıdır. Böbrek dokusu kendisini tamir edemeyen bir dokudur. Hasarlanmasında eski haline dönmeleri mümkün değildir. Burada en sık görülen böbrek rahatsızlıkları ile ilgili bilgiler bulabileceksiniz.

böbrek kisti

Böbrek kistleri oldukça çok rastlanan bir rahatsızlık olmasıyla birlikte genellikle iyi huyludur ve 2 farklı yöntemle tedavisi mümkündür.

Devamı
Flexibleüreterorenoskopi

Standart bir flexibleüreterorenoskop elde tutulur ve baş parmağın hareket ettirdiği bir kol vasıtasıyla uç kısmı ön ve arkaya doğru hemen hemen 180 derece civarında çevrilir. Bu çevirme hareketleri sayesinde böbrek içerisinde yer alan taşlara ulaşılıp taşların tedavi edilmesi amaçlanır. Orta büyüklükte ya da küçük (1.5 cm ve daha küçük taşlar) böbrek taşlarının tedavisi için altın […]

Devamı